ubezpieczenia

Temat: Grzybica skory!!! Pomocy piss
Dot.: Grzybica skory!!! Pomocy piss
  Jejku jestem happy .Wczoraj byłam u dermatologa i mi powiedziała ze to nie grzybek tylko Łupież różany Gilberta.Samo przyszło samo pójdzie.A ta moja cholerna doktorka wpierała mi grzybice.No nic ulżyło mi i to bardzo.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia tym którzy tu zaglądają.Pa
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=425105Temat: Najgorsze kosmetyki - wasze doświadczenia
Cytat:
hej Anetko...a kupowałaś w tejże Biedronce kremy do ciała? różany, oliwkowy to rozkosz dla skóry, a mam wrażliwą i suchą z natury..........druga sprawa: maseczki do twarzy: super....o innych nie mam zdania, bo nie kupowałam, ale te produkty kupiłam kiedyś w czasie wakacji i nigdy nie zapominam o uzupełnieniu zapasów Tych akurat nie... Tylko balsamy, a te są porażką. Maseczek też nie - może faktycznie są dobre...

Head & Shoulders chwali sobie mój mąż (mówi, że pomaga na łupież, a przetestował b. dużo środków). ja za tym szamponem nie przepadam, bo trudno mi się po nim rozczesać.
Źródło: forum.polki.pl/showthread.php?t=9239


Temat: Wysuszona skóra głowy!!

  Cytat:
... jak nie wiemy z czym mamy do czynienia na glowie to ja wolę nie polecac 'wez to ci pomoze' dlatego mowie zeby nie brala nizoralu...
niech tylko sprobuje zmienic srodki na lagodniejsze a nie na ostrzejsze... wszystko zalezy od stanu glowy...
Absolutnie sie zgadzam, ze jak nie wiemy z czym mamy do czynienia nie powinno sie eksperymentowac tylko pojsc po fachowa pomoc. A teraz pisze do osob ktore wiedza ze napewno maja lupiez-
A tak serio to nie sadzilam ze jest az tyle odmian lupiezu :wow:

Łupież suchy (łupież zwykły) - najbardziej pospolita odmiana łojotokowa. Objawia się niewielkimi, suchymi płatkami naskórka złuszczającymi się mniej lub bardziej intensywnie na skórze głowy.

Łupież tlusty - cięższa odmiana łupieżu łojotokowego. Objawy są podobne jak w przypadku odmiany suchej, ale złuszczające się kawałki naskórka są większe, niekiedy żółtawe i tłuste. Podejrzewa się, że może prowadzić do łysienia łojotokowego, choć hipoteza ta nie jest jak dotąd w przekonywujący sposób udowodniona.

Łupież pstry - występuje głównie w obrębie klatki piersiowej i objawia się żółtawymi, brunatnymi lub różowymi plamami na skórze. Łupież pstry występuje po okresie dojrzewania, w młodszym wieku pojawia się sporadycznie.

Łupież różowy Giberta - spotykane nazwy obiegowe różowaty, różany, czy nieprawidłowo łupież Gilberta (faktycznie nazwa pochodzi od Camille'a Melchiora Giberta, który opisał tę chorobę w 1860). Jest to odmiana łagodna, a co ważniejsze, ustępująca samoistnie po około 6 tygodniach, bez leczenia. W jej wyniku na tułowiu i kończynach występują różowe, złuszczające się plamy o wielkości do kilku centymetrów. Czasem towarzyszy im świąd - wówczas w leczeniu stosuje się mannitol lub hydrokortyzon.

Łupież rumieniowy - na tę odmianę cierpią głównie mężczyźni, a najczęstsze objawy to ciemnoczerwone lub brunatne plamy na udach i w okolicach moszny. Przebieg najczęściej jest łagodny, a skutki ograniczają się do łagodnego złuszczania naskórka.

Łupież biały - występuje częściej u dzieci i osób młodych. Można go rozpoznać po występowaniu białych plam, najczęściej skupionych w okolicach twarzy i na kończynach. Stosunkowo często obserwuje się swędzenie, a leczenie tej odmiany łupieżu bywa dość przewlekłe.
Źródło: forum.wzorki.info/showthread.php?t=3133