ubezpieczenia

Temat: Szkoła
U mnie był zestaw z tekstem o hedonizmie (fajny temat), a w tematach na wypracowanie to jeden dotyczył cierpień matki w "Lamencie..." i "Dziadach", a drugi coś związany był z "Ludźmi bezdomnymi"... Ale jakoś pełnej treści tego drugiego tematu nie pamiętam... . Ogólnie to temat o matkach na pewno prostszy i przyjemniejszy do analizy... Dziady jakoś mi w pamięc zapadły, chociaż nie przypadły mi aż tak do gustu. Za to "Ludzie bezdomni" są dośc czarną 'czarną dziurą' w mojej pamięci . Czytałam, ale niewiele z niej pamiętam... Ogólnie te pozytywistyczne powieści jakies śmiszne i ciężkie są. I tak Młoda Polska rządzi wśród epok .
Jutro angielski... Jak nastroje ?
Aha, i co zdajecie jako trzeci przedmiot na maturze próbnej pojutrze? Ja historię muzyki... Na obcecnym etapie mojej wiedzy maturalnej to dośc się jej boję . Muszę do tego skąds załatwic działającego discmana, bo mamy płyty z utworami do analizy... Na ostatniej przed-próbnej maturze discman akurat musiał się zbuntowac (jak kilku innym osobom) i byłam zmuszona słuchac utworów na spółkę z koleżanką
Źródło: shtc.silenthillfever.com/forka/viewtopic.php?t=935Temat: Matura 2009
Cytuj:
Kozek napisał (Wyślij 3291416) Jak myślicie, z jakich lektur może być wypracowanie w tym roku? Ja obstawiam na "Ludzi bezdomnych", "Granicę", "Pana Tadeusza" lub "Przedwiośnie".. Oby nie "przedwiośnie"...Ja się modlę, żeby nie było nic z dwudziestolecia. Nie chcę pisać o obozach itp. ;[ To skrajnie nudne i przytłaczające...

Cytuj:
A pamietacie o schemacie pisania wypracowania maturalnego ? :> Nam polonistka takie schematy od 3 lat wpaja.
Wstęp: rozwinięcie tematu.
Rozwinięcie: analiza fragmentu (umiejscowienie w całości, bohaterów jeśli to wymagane i pod temat ;d)
Zakończenie: wnioski, wszystko co napisane tylko w paru zdaniach.

A w ogóle kto to wymyślił, żeby praca literacka miała 250 złów ;(

I jak tu powtórzyć wszystkie lektury, gdy jeszcze prezentacji nie umiem ;|
Źródło: tibia.org.pl/forum/showthread.php?t=314060


Temat: Maturzyści 2009 - cz. II :)
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)
  Cytat:
Napisane przez jamboa (Wiadomość 9173046) hej dziewczyny ;) bardzo prosze o szybka porade.. nie jestem zbyt mocna w pisaniu wypracowan itp, wiec na mature ustna chcialam wybrac sobie latwy temat.. no i jutro juz trzeba oddac deklaracje, a ja dalej sie waham miedzy 2 tematami:
1) Bohater w poszukiwaniu sensu zycia. Porownaj rozne kreacje takich bohaterow na podst. analizy wybranych przykladow.
2)Motyw przyjazni. Zaprezentuj funkcjonowanie motywu na podst. analizy wybranych tekstow literackich.

Wiem, ze zero oryginalnosci w tych tematach, ale chcialam cos latwego, nie przejmuje sie tym ze sa oklepane :p: ktory byscie wybraly na moim miejscu i dlaczego, ktory latwiej napisac, na ktory jest wiecej lektur?

Z gory wielkie thx za odp :cmok:pozdrawiam ;)

Ci do 1 tematu to przychodzi mi do glowy "Ludzie bezdomni" i Judym ktory odnalazl sens zycia w pracy i poswiecaniu sie innym,altruista.

A co do 2 to nie wiem.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=273445